Zastanawiasz się co to jest Dropshipping, na czym polega Dropshipping w sklepie internetowym, czy to w ogóle się opłaca?

 

CZYM JEST DROPSHIPPING?

Dropshipping to model logistyczny sprzedaży przez Internet, który polega na przeniesieniu wysyłki towaru na dostawcę, czyli hurtownię lub dystrybutora. W tym modelu sprzedaży, rola sklepu internetowego sprowadza się do zbierania zamówień i przesyłania ich do hurtowni, która realizuje dostawę towaru do klienta. Właściciel sklepu internetowego zarabia na zysku z różnicy pomiędzy ceną hurtową a detaliczną produktów.
Dropshipping to wygodny sposób prowadzenia własnego sklepu internetowego. Jego zaletą jest niski koszt prowadzenia sklepu dzięki modelu logistycznym, w którym sklep internetowy zbiera zamówienia i przesyła je do hurtowni, a hurtownia zajmuje się realizacją wysyłki towaru do klienta.
Więc jeśli chcesz sprzedawać produkty, ale nie chcesz zajmować się ich wysyłką, nie ma problemu, wyszukaj hurtownie pracujące w modelu Dropshipping. Ty będziesz promować sklep internetowy, a hurtownie zajmą się realizacją Twoich zamówień.
.
.

W jaki sposób produkty znajdą się w moim Sklepie Internetowym?

Jeśli już wiesz jakim asortymentem chciałbyś handlować, wyszukaj hurtownię w naszym katalogu (jeśli nie znajdziesz tutaj swojej hurtowni, podłączymy każdą inną, która daję taką możliwość, podłączymy ją dla Ciebie) i zarejestruj się w tej hurtowni oraz podłącz hurtownię do swojego sklepu. Po poprawnej konfiguracji, wszystkie produkty z tej hurtowni automatycznie dodają się do Twojego sklepu internetowego. Będziesz miał bogatą ofertę produktową, więc będziesz mógł więcej sprzedawać, a większa sprzedaż to większy zarobek dla Ciebie!
.
.

Jaka jest przewaga dropshippingu nad innymi formami współpracy z hurtowniami?

Główne korzyści z dropshippingu to między innymi:

 • brak potrzeby zamrażania środków w towarze i regularny ich przepływ;
 • brak problemów magazynowych;
 • szybkość dostawy,
 • możliwość skupienia się na promowaniu własnego e-biznesu.

 

W podsumowaniu, możesz nie wychodząc z domu założyć własny sklep internetowy, który będzie podłączony do hurtowni sprzedającej w modelu dropshipping. Dzięki integracji sklepu internetowego z taką hurtownią, będziesz mógł oferować tysiące produktów z hurtowni we własnym sklepie, nie kupując ich, nie magazynując ich.

Zamówienia złożone przez klientów w Twoim sklepie internetowym trafiają do panelu administracyjnego sklepu, a Ty będziesz mógł przesłać je do hurtowni. Hurtownia wyśle zamówione produkty do Twojego klienta. Sprzedając w modelu jakim jest dropshipping, zarabiasz w taki sam sposób jak w każdym innym sklepie internetowym, dzięki narzuconej marży – do cen z hurtowni dodajesz własną marżę!

 

.
.

Od czego zacząć założenie Sklepu Internetowego z sprzedażą w modelu Dropshipping?

Na początku musisz podjąć decyzję czym chcesz handlować, co będziesz sprzedawać w swoim e-sklepie. Gdy nie masz pomysłu na swój biznes online, sprawdź co najlepiej się sprzedaje w Internecie i spróbuj sprzedawać to samo co inni. Oczywiście następnie musisz znaleźć hurtownię, która oferuje wybrany asortyment w modelu dropshipping i sprawdzić na jej stronie internetowej, jakie warunki oferuje.

Musi także wiedzieć, że część z wysłanych produktów zostanie do Ciebie zwrócona – klient może odstąpić od umowy w terminie 14 dni kalendarzowych od odebrania towaru, lub może w ogóle nie odebrać towaru. Niektóre z hurtowni zgadzają się na zwracanie towarów wprost do ich magazynu, jednak nie jest to regułą i wtedy zwroty trafią do Ciebie – bo w modelu sprzedaży dropshipping to Ty jesteś sprzedawcą a nie hurtownia. Więc zaczynając od wyboru asortymentu do sprzedaży weź to pod uwagę, że magazynowaniem wszystkich zwrotów będziesz musiał zająć się samodzielnie i musisz mieć do tego odpowiednie warunki – sprzedając w swoim domu nie wybieraj asortymentów wielkogabarytowych, takich jak np. artykuły do ogrodu.

Musisz też wiedzieć, że są produkty, które są często zwracane przez kupujących ale są też takie, które raczej rzadko są zwracane i takimi najlepiej się zainteresuj. Na przykład sprzedaż ubrań w Internecie jest bardzo popularna, ale ubrania są też jednym z najczęściej zwracanych towarów.

 

Dropshipping – następny krok w założeniu sklepu internetowego z dropshipping

Gdy już wiesz co chcesz sprzedawać i znalazłeś odpowiednią hurtownię oferującą ten asortyment, w modelu sprzedaży dropshipping, musisz wybrać platformę oferującą założenie sklepu internetowego zintegrowanego z hurtowniamiBo aby zacząć zarabiać na dropshippingu musisz posiadać własny sklep internetowy, najlepiej z możliwością podłączenia do hurtowni. Platforma do zakładania i prowadzenia sklepu SKLEPYWWW.PL oferuje założenie takiego e-sklepu i ma integracje z hurtowniami, także tymi oferującymi dropshipping.

W serwisie SKLEPYWWW.PL masz gotowe integracje z hurtowniami, a także możesz podłączyć sklep internetowy do praktycznie każdej hurtowni, która oferuje taką możliwość – hurtownia musi posiadać ofertę w postaci plików XML.

Otwierając sklep internetowy na platformie SKLEPYWWW.PL będziesz mieć gotowe integracje z hurtowniami internetowymi, więc nie będziesz musiał posiadać własnego magazynu. Produktów też nie będziesz musiał dodawać ręcznie do e-sklepu, bo one automatycznie wypełnią Twój sklep internetowy, a Ty od razu będziesz mógł handlować. Dzięki temu nie będziesz musiał wydawać ogromnej ilości pieniędzy na start Twojego e-biznesu – na kupowanie produktów, które czekałyby nieraz wiele czasu na sprzedaż, zatrudnianie pracowników do wprowadzania produktów do sklepu!

Aby założyć własny Sklep Internetowy z dropshipping w kilka 60s, wystarczy przejść na stronę SKLEPYWWW.PL i założyć bezpłatny sklep testowy – wypełniając krótki formularz. Następnie znajdź w katalogu podłączonych hurtowni odpowiednią hurtownię, która oferuje wybrany asortyment w modelu dropshipping i sprawdź, na stronie internetowej hurtowni, jakie warunki współpracy oferuje. Możesz też znaleźć w Internecie interesującą Cię hurtownię i zapytać przedstawiciela tej hurtowni, czy udostępniają swoją ofertę sklepom internetowym, w postaci plików XML. Potem zwrócić się do platformy SKLEPYWWW.PL  z prośbą o podłączenie jej do swojego e-sklepu.

 

 

 

Prowadzenie sklepu internetowego Dropshipping a działalność gospodarcza

Są takie sytuacje, gdy zakładanie własnej firmy nie jest konieczne. Sytuacja taka dotyczy osób, które sprzedają na aukcjach internetowych lub w serwisach z ogłoszeniami, a ich sprzedaż ma charakter incydentalny i nie jest prowadzony w sposób zorganizowany. Sprzedaż w sklepie internetowym jest działalnością nastawioną na zysk a prowadzenie sklepu internetowego to prowadzenie sprzedaży w sposób ciągły. Taka sprzedaż nie ma charakteru incydentalnego ani przypadkowego i jest prowadzona na zasadzie powtarzalnego procesu, więc według ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, wymaga zarejestrowania działalności gospodarczej. Niedopełnienie obowiązku rejestracji działalności gospodarczej jest bardzo ryzykowne i wiąże się z otrzymaniem grzywny lub ograniczeniem wolności.

Założenie własnej firmy jest bardzo proste, wystarczy wykonać kilka czynności:
– Wypełnić i złożyć wniosek CEIDG-1 w dowolnym Urzędzie Miasta/Gminy  – wniosek CEIDG-1 jest jednocześnie wnioskiem o przyznanie numeru NIP i REGON;
– Złożyć wniosek VAT-R w Urzędzie Skarbowym – gdy chcemy zarejestrować się do VAT;
– Złożyć formularz ZUS ZUA lub ZUS ZZA w ZUS.

Zarejestrowanie własnej działalności gospodarczej i uzyskanie wpisu do CEIDG nie wiąże się z żadnymi opłatami. Z chwilą rejestracji firmy zobligowany będziesz do odprowadzania co miesiąc składek na ZUS. Osoby zatrudnione na umowę o pracę i zarabiające co najmniej minimalną krajową nie muszą odprowadzać składek ZUS, opłacają jedynie składkę zdrowotną.

 

 

Sprzedaż produktów w sklepie internetowym Dropshipping

Sprzedaż produktów w sklepie internetowym w modelu sprzedaży dropshipping, trochę różni się od sprzedaży prowadzonej przez sklep internetowy standardowy, który ma własny magazyn i sam wysyła produkty do klientów. W sklepie w modelu dropshipping klient wyszukuje produkty w sklepie, zamawia je i opłaca lub wybiera wysyłkę za pobraniem. Następnie sklep przesyła to zamówienie do hurtowni – najczęściej logując się w panelu na stronie hurtowni, składając zamówienie z wysyłką do klienta. Hurtownia wysyła zamówione produkty do klienta, a sklep przesyła paragon lub fakturę na e-mail klienta. Potem sklep internetowy rozlicza się z hurtownią, w zależności od ustalonych warunków  – często jest to faktura terminowa.

Zwroty od klientów  – klient może odstąpić od umowy w terminie 14 dni – najczęściej są przyjmowane przez sklep internetowy – tutaj warunki są ustalane przez hurtownię, więc przed rozpoczęciem współpracy z daną hurtownią warto zapoznać się z jej warunkami, które są zawsze umieszczone na stronie internetowej hurtowni.

Zarobek jaki osiągniesz z marży narzuconej na sprzedawane produkty, to Twój dochód, z którego będziesz musiał się rozliczyć z Urzędem Skarbowym, czyli tak samo jak przy sprzedaży w standardowym sklepie internetowym.

 

Promocja sklepu internetowego Dropshipping

Jak wypromować sklep internetowy?

Reklamowanie sklepu internetowego sprawdza się głównie w Internecie. Można reklamować e-sklep także poprzez np. roznoszenie i rozdawanie ulotek reklamowych, ale największy skutek osiągniesz poprzez różnego rodzaju reklamę internetową. Jest wiele możliwości reklamowania i promowania własnego sklepu internetowego, poniżej przedstawimy Ci kilka najważniejszych.

Gdzie najlepiej reklamować sklep internetowy?

Zgodnie z zasadami marketingu – powinieneś reklamować go tam, gdzie są Twoi potencjalni klienci. Najskuteczniejszym kanałem do reklamowania się w Internecie jest wyszukiwarka Google, z której korzysta codziennie większość użytkowników Internetu.

Jeśli mówimy o skutecznej reklamie dla sklepu internetowego w wyszukiwarce Google, to trzeba wymienić najważniejsze z możliwości:

 • pozycjonowanie, SEO – dążenie do jak najwyższych pozycji w wyszukiwarce na słowa kluczowe ważne dla branży e-sklepu;
 • reklamy produktowe w Google – Twoje produkty widoczne bezpośrednio nad wynikami wyszukiwać w wyszukiwarce Google;
 • kampanie Google Ads – (wcześniej Google AdWords) to reklamy pokazywane w wyszukiwarce Google (przed wynikami wyszukiwania i pod nimi), w serwisie YouTube i na innych stronach partnerskich Google (w treści artykułów). Google Ads umożliwia wybór konkretnych celów reklamowych, takich jak zwiększanie liczby połączeń telefonicznych lub wizyt na stronie sklepu internetowego.

 

 

Nie można pominąć również innych możliwości reklamowania i promowania sklepu internetowego oraz pozyskiwania nowych klientów. Zaliczają się do nich między innymi:

 • Facebook – prowadzenie strony firmowej na Facebooku, reklamy Facebook Ads;
 • Instagram – ewolucyjny kanał social mediów wykorzystywany w promowaniu sklepów internetowych, nie tylko związanych z branżą fashion;
 • Allegro – największa platforma e-commerce w Polsce, na której można wystawiać produkty ze sklepu i osiągać dodatkową sprzedaż;
 • OLX – serwis ogłoszeniowy, na którym reklamuje się coraz więcej firm i sklepów internetowych.

 

Ile można zarabiać prowadząc sklep internetowy dropshippingowy?

Jeśli ze sprzedaży w sklepie internetowym będziesz osiągał marżę w wysokości 20%, a sprzedaż w miesiącu produkty na łączną kwotę 30 000 zł, zarobisz 5000 zł. Ale jeżeli sprzedasz za kwotę 100 000 zł, zarobisz już ponad 16 000 zł! Oczywiście od tej kwoty musisz odjąć koszty związane z marketingiem, utrzymaniem sklepu i inne stałe koszty Twojej działalności.

Wszystko zależy od Ciebie samego, od tego ile poświecisz czasu na ten e-Biznes, ile wydasz na reklamę na niego, jak będziesz dbał o szybką i dobrą obsługę klientów. No i musisz być też cierpliwym i dać czas Twojemu e-sklepowi oraz sobie, na rozkręcenie sprzedaży na satysfakcjonującym poziomie, bo każdy początkujący biznes, także e-biznes, potrzebuje odpowiedniego czasu.

Musisz też wiedzieć, że wiele biznesów jest sezonowych i sprzedaż, w niektórych miesiącach może być większa, a w innych mniejsza. Ale i tak większość sklepów internetowych wychodzi dobrze na swoim biznesie!

 

 

Prowadzenie Sklepu Internetowego z Dropshipping bez działalności gospodarczej?

Jeśli interesuje Cię prowadzenie Sklepu Internetowego z Dropshipping, ale nie chcesz prowadzić własnej działalności gospodarczej, mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Możesz prowadzić własny Pasaż Internetowy – rozwiązanie podobne do Sklepu Internetowego, jednak lepsze, bo Ty nie zajmujesz się ani sprzedażą produktów (w zwykłym sklepie internetowym Ty jesteś sprzedawcą), ani nie zajmujesz się wysyłką produktów. A najważniejsze, nie musisz prowadzić własnej działalności gospodarczej (w standardowym sklepie z dropshipping musisz prowadzić własną działalność) – z dochodu rozliczysz się na zasadach ogólnych, raz w roku!

 

Zastanawiasz się w jaki sposób zarabiasz prowadząc własny e-Pasaż?  

Zarabiasz na otrzymanej prowizji za sprzedane produkty, które klient znalazł w Twoim Pasażu Internetowym i kupił w sklepie internetowym, z którego pochodziły te produkty. Zarabiasz również na reklamach umieszczonych w e-Pasażu – gdy ktoś kliknie w reklamę, Ty otrzymujesz prowizję od Google AdSense!

Ile można na tym zarabiać? Zobacz ten artykuł.

Chcesz więcej informacji, chcesz przetestować własny e-Pasaż? Załóż własny e-pasaż za darmo, bez zobowiązań, zarabiaj tak jak inni!

 

 

 

 

 

Nie masz jeszcze własnego sklepu internetowego?

Chcesz założyć nowoczesny e-sklep połączony z hurtowniami dropshipping?

Załóż własny e-sklep w dwie minuty i wypróbuj go za darmo, bez zobowiązań!

 

 

 

 

 

Obserwuj nas i bądź na bieżąco z nowościami:

 

Masz pytania, opinie lub sugestie? Masz pomysły na nowości w e-sklepie? Napisz do nas »