Darmowe skanery antywirusowe dla stron internetowych i sklepów internetowych – Skanery Stron Online

 

Złośliwe oprogramowanie i ataki hakerskie nie dotyczą jedynie komputerów i urządzeń, z którymi się łączymy z Internetem. Jak podaje Google, od początku 2018 roku blisko 350 tys. polskich stron zostało zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem. Tym samym nie można się dziwić, że ostatnio coraz częściej pojawia się pytanie, czy istnieje prosty sposób na zeskanowanie strony internetowej lub sklepu internetowego pod kątem bezpieczeństwa.

Ataki hakerskie na witryny internetowe (strony WWW, Sklepy Internetowe) mają cały czas miejsce a ich liczba z roku na rok rośnie w bardzo szybkim tempie.  Często hakerzy zostawiają w zainfekowanych witrynach różnego rodzaju przekierowania, a wtedy strony atakowane są nie jednym przekierowaniem, lecz dziesiątką lub nawet setką kolejnych linków, a każdy link jest potencjalnym zagrożeniem dla naszego komputera, lub urządzenia osoby przeglądającej taką stronę.

 

 

Serwery są przeważnie dobrze zabezpieczone przez administratorów firm hostingowych, ale to właściciele stron WWW i e-Sklepów muszą pamiętać o bezpieczeństwie systemów CMS, na których są zbudowane ich witryny. Trzeba na bieżąco aktualizować oprogramowania CMS stron i e-sklepów, wraz ze wszystkimi dodatkami i wtyczkami. Ważne dla bezpieczeństwa są również bezpieczne protokoły https wraz zainstalowanymi certyfikatami SSL – jeżeli nie masz jeszcze certyfikatu SSL, możesz go u nas zamówić.

 

Właściciele Stron internetowych zbudowanych na systemie CMS WordPress, którzy nie dbają o swoją stronę, instalują podejrzane wtyczki ( pluginy ) i nie aktualizują CMS i jego komponentów do najnowszych wersji, szczególnie są podatni na jego zagrożenia. Jeżeli masz podejrzenia, że Twoja witryna została zhakowana, szybkie skanowanie zabezpieczeń może być dobrym punktem wyjścia. Jeśli masz problem z zawirusowaną stroną na CMS WordPress, napisz do nas a wycenimy usługę odwirusowania jej i pomożemy Ci.

 

Skanery antywirusowe – co to jest, gdzie je znaleźć?

Skanery stron internetowych i e-sklepów są niezastąpionym narzędziem dla każdego przy sprawdzeniu witryny pod kątem bardzo typowych zagrożeń bezpieczeństwa. Zostały stworzone, by szukać złośliwego kodu, podejrzanych linków, wirusów, błędów bezpieczeństwa, mocno przestarzałych wersji systemu itp.

Aby stwierdzić czy strona jest zawirusowana nie można się opierać jedynie na skanerach online. Skanery online mają pewne ograniczenia, ponieważ nie mogą uruchamiać testów w bazie danych, kontach użytkowników, ustawieniach rozszerzeń, wtyczek i dodatków ( pluginów ). Bardziej zaawansowane zagrożenia są lepiej ukryte przez hakerów i mogą pozostać przez dłuższy czas niezauważone i nawet skanery online ich nie znajdą. W takiej sytuacji w  razie podejrzenia, że ze stroną coś jest nie tak, trzeba zlecić audyt specjalistom.

 

 

 

Darmowe skanery malware stron internetowych, sklepów internetowych

Poniżej przedstawimy najlepsze skanery stron internetowych, do wykrywania złośliwego oprogramowania (malware), niebezpiecznego kodu czy ataków hackerskich. Za ich pomocą możesz szybko zeskanować swoją witrynę  – stronę WWW lub Sklep Internetowy.

 

SiteCheck jest narzędziem firmy Sucuri, uważanej za dostawcę najlepszego firewalla dla witryn internetowych. Skaner SiteCheck oferuje sprawdzenie strony internetowej w poszukiwaniu wirusów, ataków spamerskich, uszkodzeń kodu i innych.

Skaner SiteCheck firmy Sucuri sprawdzi również stronę w kilku innych narzędziach związanych z tzw. czarną listą domen, w tym Google. Skaner, aby zapewnić dokładne skanowanie całej strony, skanuje nie tylko wpisany adres URL, ale także skanuje wszystkie inne podstrony z nią powiązane.

 

Skaner Google Safe Browsing sprawdzi, czy wpisany adres URL jest oznaczony jako „bezpieczny do odwiedzenia” przez wyszukiwarkę Google. Narzędzie Google monitoruje miliardy linków i jeśli podejrzewa, że wskazana strona WWW lub e-Sklep rozpowszechnia złośliwe oprogramowanie, dość szybko oznaczy ją jako „niebezpieczną”.

Jeśli Twoja strona znajdzie się na czarnej liście w Google, może to zrujnować jej reputację, bo internauci nie będą mogli jej przeglądać – wyświetli im się ostrzeżenie o obecnym zagrożeniu. Warto więc korzystać z Google Search Console, aby jako pierwszy otrzymać informację o tym, że Twoja strona jest niebezpieczna, wraz z instrukcjami dotyczącymi usunięcia ostrzeżenia.

 

UpGuard Cloud Scanner jest narzędziem do skanowania stron online pod kątem zagrożeń bezpieczeństwa. Na początku sprawdzone zostają rekordy DNS domeny, ustawienia poczty i otwarte porty. Malware stworzony pod domeny i serwery może „przenikać” Twoją nazwę domeny, a następnie wykorzystać ją do wysyłania spamu i/lub złośliwego oprogramowania.

Skaner online UpGuard Cloud Scanner szuka także złośliwego kodu, wzorców niebezpiecznej zawartości, podejrzanych łączy i prób wyłudzenia informacji. Wynik skanu jest wyświetlany w łatwym do zrozumienia podsumowaniu.

 

Skaner VirusTotal służy do szybkiego skanowania adresu URL pod kątem luk bezpieczeństwa i wirusów. Wyszukuje wszystkie rodzaje przekierowań i podejrzany kod w nagłówku Strony Internetowej lub strony Sklepu Internetowego.

Skaner VirusTotal sprawdza strony na podstawie bazy danych wirusów około 70 aplikacji antywirusowych, a następnie przedstawia dokładny raport.

 

 

 

 

Nie masz jeszcze własnego sklepu internetowego?

Chcesz założyć nowoczesny e-sklep z integracją z Hurtowniami i Dropshipping?

Załóż Własny Sklep Internetowy w 60s i wypróbuj go za darmo, bez zobowiązań!

 

 

 

Masz już własny sklep internetowy ale potrzebujesz profesjonalnej grafiki?

Możesz wybrać darmowy szablon i dostosować go do swoich potrzeb, lub możesz zlecić nam zaprojektowanie nowoczesnego szablonu RWD.

Zespół profesjonalnych grafików zbuduje e-sklep lub e-pasaż, zgodnie z Twoimi wytycznymi! Sprawdź naszą ofertę.

 

 

 

Obserwuj nas i bądź na bieżąco z nowościami:

 

Zobacz także:

 

Masz pytania, opinie lub sugestie? Masz pomysły na nowości w e-sklepie? Napisz do nas »