Można łatwo sprawdzić co spowalnia wczytywanie się e-sklepu lub strony WWW.

Pod adresem http://tools.pingdom.com/fpt/ znajduje się serwis, na którym możesz sprawdzić czas ładowania się zawartości strony.

 

Analizując każdy link możesz sprawdzić czy jesteś w stanie ją zoptymalizować pod kątem szybszego wczytywania się / ładowania się zawartości strony.

 

Musisz wiedzieć jednak, że wiele rzeczy może spowalniać ładownie się strony sklepu lub strony WWW. Jeżeli chodzi o sklep internetowy to trzeba uświadomić sobie, że duża ilość kategorii i produktów na pewno ma znaczenie w wolniejszym działaniu sklepu, ale także za duże obrazki dodane do logo, banerów reklamowych, banerów z firm współpracujących.

 

Także spowalniać stronę mogą załączone skrypty – moduły – takie jak translator Google, wysuwane widgety, dodatkowe liczniki – czyli wszystko to co pobiera jakieś dane z zewnętrznych serwisów.

 

Jeżeli masz już duży sklep internetowy, z dużą ilością kategorii i produktów, staraj się nie załączać dodatkowych skryptów, nie dodawaj dużych grafik do logo, tła, banerów itd.

 

W razie problemów z powolnym ładowaniem się e-sklepu lub strony WWW możesz zawsze napisać do nas zgłoszenie a sprawdzimy to i postaramy się doradzić w tej kwestii.

 

Wyślij zgłoszenie – https://support.sstore.pl/index.php?/Tickets/Submit »