Twój sklep internetowy bardziej widoczny; sprzedawaj online z Zakupami Google

Zakupy Google – czy chcesz więcej sprzedawać, chcesz więcej zarabiać?

Dzięki reklamom Google Shopping, gdy potencjalny klient będzie szukał produktów z Twojej branży, znajdą się one na górze w wynikach wyszukiwania Google oraz w sekcji porównania produktów Google – właśnie Twoje produkty, z Twojego sklepu internetowego , wraz ze zdjęciem oraz aktualną ceną!

Tak, chcesz więcej sprzedawać oraz zwiększyć swoje zyski!

Więc zapoznaj się z naszym artykułem.

 

.
.

Jaka jest różnica pomiędzy Google Zakupy a Google Ads (reklamy i kampanie Google)?

Google Ads to reklamy tekstowe i graficzne w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki Google oraz na stronach partnerskich, w ramach programu Google AdSense, czyli jest to zupełnie inny rodzaj reklamy. Dzięki kampaniom produktowym Google Zakupy  – Google Shopping – uzyskujesz nawet o 40% wyższe wyniki, ponieważ potencjalni klienci widzą Twoje produkty nad wynikami wyszukiwania, lub po prawej stronie, a także w systemie porównania Google Shopping.

 

 

Zakupy Google – Google Shopping co to właściwie jest?

Reklamy w Google Shopping są prezentowane jako produkty ze zdjęciami, nazwami, cenami i nazwami firm/sprzedawców, u góry wyników wyszukiwania Google lub po prawej stronie, gdy użytkownicy szukają takiego produktu. Dodatkowo może pojawić się też informacja o procentowej wartości aktualnego rabatu oraz o koszcie wysyłki. Jest bardzo wygodna i zachęcająca forma do sprawdzenia i porównania produktów oraz cen: jest to dodatkowy kanał marketingowy z bardzo dużym potencjałem dla Twojego sklepu internetowego. Reklamy w Google Shopping mają współczynnik konwersji o około 40% wyższy niż standardowe reklamy tekstowe.

Podobnie jak reklamy na Instagramie , reklamy Google Shopping, znane również jako Kampanie produktowe (PLA) to typ reklamy przeznaczony dla sklepów internetowych; po kliknięciu w nią użytkownik zostanie przekierowany bezpośrednio na stronę promowanego produktu.

 

 

.
.

Wszyscy o tym wiedzą: obraz zawsze sprzedaje się lepiej niż tysiąc słów 🙂

To wszystko brzmi naprawdę dobrze, ale Ty jesteś zbyt zajęty, nie masz czasu aby się tym zająć lub nie wiesz jak to zrobić?

Żaden problem, możesz umieścić swoje reklamy w Google Shopping bezpośrednio z eBiznes.pl, nie musisz się na tym znać, tracić czasu, eBiznes.pl wszystkim się zajmie.

Kolejny powód, dla którego zdecydowanie powinieneś skorzystać z tej możliwości: reklamy Google Shopping nie tylko pojawiają się na stronach wyników wyszukiwania Google. Reklamy Google Shopping są również wyświetlane w wielu innych lokalizacjach w Internecie:

 • na stronach sieci reklamowej Google, która obejmuje YouTube, Gmail czy Google Discover;
 • w wielu witrynach partnerów wyszukiwania Google;
 • na karcie Zakupy w wyszukiwarce Google;
 • w wyszukiwarce Google, obok wyników wyszukiwania (oddzielonych od reklam tekstowych) oraz w wyszukiwarce grafiki Google.

Możesz zrobić tak, że będą wyświetlać się reklamy tekstowe Twojego butiku i reklamy zakupowe sukienek wieczorowych z Twojego sklepu internetowego z ubraniami – obie będą wyświetlane na tej samej stronie wyników wyszukiwania Google, w zależności od wyszukiwanej frazy.

 

Właśnie Zakupy Google są najlepsze dla Twojego sklepu internetowego

Zakupy Google jako oferta, to usługa porównywania cen i serwis porównujący ceny. Dla sklepu internetowego Google Zakupy daje wiele korzyści:

 • Lepiej dopasowani potencjalni klienci dla Twojego sklepu: Jeśli zintegrujesz istotne informacje o produkcie bezpośrednio z reklamami, zainteresowane osoby będą mogły podejmować szybsze i bardziej świadome decyzje zakupowe. Na przykład zdjęcie pokazuje się od razu: wyobrażasz sobie to w swoim salonie stacjonarnym – to jest coś, czego nie da się osiągnąć za pomocą standardowego opisu tekstowego.
 • Narzędzia lepiej dostosowane do reali sprzedaży detalicznej: Proste zarządzanie kampaniami dostosowane dokładnie do sprzedaży detalicznej, wykorzystuje zdefiniowane przez Ciebie atrybuty produktów zamiast słów kluczowych, aby szybko wyświetlać reklamy dla odpowiednich zapytań wyszukiwania. Tworzysz grupy produktów, z którymi wiążesz duże nadzieje i od razu możesz zacząć je sprzedawać.
 • Większa widoczność dzięki produktom:  W zależności od tego, czego szuka potencjalny klient, kilka Twoich produktów może być wyświetlanych obok siebie – w razie potrzeby nawet reklamy tekstowe są wyświetlane obok reklam Zakupów Google, zapewniając szerszą obecność i zasięg za pomocą jednego wyszukania.
 • Szybka analiza i raportowanie konkurencji: Możesz precyzyjnie określić, która oferta uzyskała dane kliknięcia, zidentyfikować możliwości rozwoju oraz sprawdzić, które produkty najlepiej się sprzedają, a także zobaczyć, co dzieje się z konkurencją, dzięki narzędziom porównawczym.

Technologia zakupów Google promuje produkty odpowiedniej grupie docelowej, a sprytna technologia informacyjna uczy się każdego dnia, dzięki czemu wyniki są coraz lepsze!

 

Największe zalety reklamowania się w Zakupy Google  – Google Shopping

 1. Twoja marka oraz produkty będą w centrum uwagi w Internecie.
 2. Twoje reklamy w Zakupach Google przyniosą znacznie większe efekty niż standardowe reklamy tekstowe – o ok. 40% większe.
 3. Aby reklamować się w tej opcji, nie potrzebujesz większej wiedzy technicznej – wystarczy odpowiednie oprogramowanie sklepu internetowego, które generuje XML dla Google Shopping.
 4. Gdy potencjalni klienci zobaczą Twoje produkty w Google Shopping, łatwiej podejmą decyzję kupna.
 5. Mając sklep internetowy na platformie www.SKLEPYWWW.PL lub e-sklepy.pl,  możesz od razu zacząć korzystać z reklamowania się w Zakupach Google!

Dotrzyj do większej liczby klientów, korzystając z 14 letniego doświadczenia firmy eBiznes.pl (wcześniej sStore); większy zasięg oraz lepsze wyniki dla Twojej firmy, dzięki lepiej zoptymalizowanej kampanii oraz mniejszym kosztom. Rozpocznij swój e-commerce, sprzedawaj przez Internet z większym rozmachem niż wcześniej!

Na co jeszcze czekasz?

Zacznij korzystać z Zakupy Google – Google Shopping!

Zakupy Google to sposób na zwiększenie sprzedaży – dla osób szukających produktów w Google to wygodne porównanie cen. Właśnie dlatego Zakupy Google są tak skuteczne dla marketingu Twojego sklepu internetowego!

 

 

 

W skrócie, jaka jest różnica między Google Ads a kampaniami Zakupy Google – Google Shopping?

Google Ads to małe reklamy tekstowe wyświetlane w wynikach wyszukiwania. Reklamy produktowe Google to reklamy produktów ze zdjęciami i są wielokrotnie skuteczniejsze, ponieważ są bardziej atrakcyjne.

 

Jak mogę uruchomić kampanie Google Zakupy dla swojego sklepu internetowego?

Mając sklep internetowy na platformie www.SKLEPYWWW.PL lub e-sklepy.pl,  możesz od razu zacząć korzystać z reklamowania się w Zakupach Google, ponieważ otrzymasz wygenerowny i aktualizowany na bieżąco zakupowy plik XML Google, w którym możesz zmapować kategorie swojego e-sklepu z kategoriami Google.

Posiadając e-sklep na innej platformie musisz upewnić się, że oprogramowanie sklepu internetowego generuje plik ofertowy Google. Jeśli masz z tym problem, napisz do nas, chętnie pomożemy.

Możesz umieścić swoje produkty w Google Shopping , korzystając z naszej instrukcji lub możesz zlecić wszystko namkorzystając z naszej usługi otrzymasz dodatkową pomoc w zdobyciu 1200 zł od Google, na nową kampanię reklamową; oferta dostępna tylko dla reklamodawców, którzy utworzą nowe konto Google Ads, oferta ważna do wyczerpania puli.

 

Jak uzyskać jeszcze większą sprzedaż w sklepie internetowym?

Optymalnym rozwiązaniem jest reklamowanie się w Zakupy Google + pozycjonowanie sklepu internetowego!

Dlaczego akurat takie rozwiązanie, czyli połączenie dwóch usług promowania się w Internecie?

Reklamowanie się w Google Zakupy – Google Shopping – przynosi efekty od razu ale jest trochę droższe od pozycjonowania, a pozycjonowanie strony jest znacznie tańsze, ale na efekty trzeba czekać trochę dłużej – pozycjonowanie sklepu internetowego lub strony www, jest niezbędną formą reklamy dla każdego e-sklepu lub strony www, bo pozwala być bardziej widocznym w naturalnych wynikach wyszukiwania wyszukiwarek Google i Bing!

 

Masz dodatkowe pytania, jesteś zainteresowany reklamą, pozycjonowaniem lub promowaniem się w Internecie?

Napisz koniecznie do nas.