Nowe opłaty i inne aktualizacje na Allegro dla sprzedawców: zmiany wprowadzone w czerwcu, lipcu i sierpniu 2023!

Dwukierunkowa integracja sklepu internetowego sStore z serwisem Allegro.pl

Rozszerzając działalność swojego sklepu internetowego o wystawianie ofert w serwisie Allegro, otwierasz dla swojego biznesu nowe, atrakcyjne możliwości. Allegro, jako dodatkowy marketplace dla e-sklepów, stanowi doskonałe narzędzie do zwiększania sprzedaży i potencjalnego zysku. W dobie rosnącej konkurencji w e-commerce, dywersyfikacja kanałów sprzedaży jest kluczem do osiągnięcia sukcesu.

Jednym z najbardziej efektywnych sposobów na wykorzystanie Allegro jako dodatkowego kanału sprzedaży jest korzystanie z platform sklepowych, które oferują integrację z tym serwisem. Na przykład, sklepy internetowe działające na platformie sStore – sklepy od eBiznes.pl – mają funkcję dwukierunkowej integracji z Allegro. Dzięki temu można łatwo przenieść produkty ze sklepu internetowego na platformę Allegro, automatyzując proces wystawiania ofert.

Co więcej, ta integracja umożliwia proste zarządzanie bazą magazynową produktów w jednym miejscu. Dzięki temu, sprzedawcy mogą łatwo śledzić stan magazynowy, zarówno na platformie sStore, jak i na Allegro, co znacznie usprawnia zarządzanie procesem sprzedaży. Integracja ta stanowi więc nie tylko sposobność zwiększenia sprzedaży, ale również narzędzie do efektywnego zarządzania zasobami i procesami biznesowymi.

 

Nowa Struktura Opłat na Allegro: Prostota i Przejrzystość dla Sprzedających

Allegro, łącząc sprzedawców z ponad 14 milionami kupujących zarówno w Polsce, jak i za granicą, wprowadza zmiany skierowane na uproszczenie struktury opłat. Nowy system, który wejdzie w życie 3 lipca, ma na celu ułatwienie sprzedającym oszacowanie kosztów sprzedaży. W trosce o konkurencyjność oferty, Allegro kontynuuje praktykę pokrywania większości kosztów dostawy, pomimo wzrostu kosztów logistycznych i finansowania.

Allegro reaguje na uwagi około 25% sprzedawców dotyczące skomplikowanego cennika, wprowadzając stopniowe uproszczenia. W większości podkategorii wprowadzana jest jedna stawka, niezależnie od ceny produktu. To oznacza redukcję liczby stawek z 230 do zaledwie 72. Dodatkowo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom sprzedawców, Allegro usuwa opłatę za utrzymanie oferty, która zdaniem wielu ograniczała wzrost liczby ofert.

Wprowadzone zmiany obejmują również sposób rozliczania za usługi Allegro. Od 3 lipca płatności zaczynają być pobierane automatycznie od części sprzedawców, co od lutego 2024 stanie się obowiązującą normą. Dzięki temu, sprzedawcy będą mogli skupić się na rozwoju swojego biznesu, zamiast na administracji.

 

 

 

 

Allegro Smart! i Allegro Pay – Narzędzia Zwiększania Sprzedaży w Sklepach Internetowych

Usługa Allegro Smart! to niewątpliwie potężne narzędzie do zwiększania sprzedaży. Z usługi tej korzysta ponad 5 milionów kupujących, co generuje średnio 2,5 razy większą sprzedaż w porównaniu z klientami nie korzystającymi z Allegro Smart! W związku z 40% wzrostem kosztów dostaw w ubiegłym roku, Allegro zdecydowało się zwiększyć udział sprzedawców w finansowaniu usługi. Mimo to, Allegro zobowiązało się do pokrywania znaczącej części kosztów – nawet ponad 80% dla zamówień o najniższej wartości, a średnio dwie trzecie kosztów całkowitych.

Allegro Pay to kolejne narzędzie, które może przyczynić się do wzrostu Twojego biznesu. W ubiegłym roku, dzięki tej usłudze, kupujący sfinansowali zakupy o wartości 4,5 mld zł (już po odjęciu zwrotów). Użytkownicy Allegro Pay, których jest już ponad milion, chętniej kupują i wybierają droższe produkty, wydając średnio 30% więcej niż pozostali kupujący na Allegro. Wzrost stóp procentowych i kosztów kapitału skłonił Allegro do wprowadzenia opłaty za zakupy finansowane za pomocą Allegro Pay. Opłata ta będzie relatywnie niewielka i zostanie zwrócona sprzedawcy, jeśli klient zdecyduje się na zwrot produktu.

Allegro kontynuuje swoje inwestycje w celu wspierania rozwoju Twojego biznesu i pragnie pozostać jak najlepszą platformą dostępu do milionów klientów. Firma zobowiązała się do pokrywania większości kosztów programów, które zwiększają Twoją sprzedaż. Co więcej, Allegro podwaja bazę Twoich potencjalnych klientów w całym regionie. Najważniejsze zmiany zostaną wprowadzone w lipcu. Poniżej znajduje się krótki przegląd najważniejszych nowości, które Allegro planuje wprowadzić w najbliższych miesiącach.

 

Oto podsumowanie najważniejszych zmian, które Allegro planuje wprowadzić w najbliższych miesiącach:

Od 12 czerwca 2023, sprzedawcy będą mogli promować swoje oferty za pomocą Monet w koszyku zakupowym. Tego samego dnia zostanie zaktualizowany Regulamin Allegro Pay Business.

19 czerwca 2023, Allegro wprowadzi nowe zasady sprzedaży wyrobów medycznych i dodatkowe numery GTIN (EAN) do listy towarów, których nie można sprzedawać. Dodatkowo, w regulaminie pojawią się informacje o prawidłowym wyborze kategorii dla wystawianych produktów, zmianach w wyborze Top oferty produktu oraz zaktualizowanej Polityce ochrony prywatności. Allegro doda także zapisy o produktach z ograniczonej dystrybucji (dystrybucji selektywnej) oraz o ofertach naruszających prawo, a także zmiany redakcyjne w zapisach o Allegro Lokalnie.

Od 3 lipca 2023, Allegro zacznie automatycznie pobierać opłaty za swoje usługi z pieniędzy pochodzących ze sprzedaży. Tego dnia wprowadzone zostaną również nowe prowizje od sprzedaży i uproszczony cennik. Dodatkowo, zostanie wprowadzona opłata za zakupy opłacone przy pomocy Allegro Pay, zmienione kwoty opłat za przesyłki Allegro Smart! oraz usunięta opłata za utrzymanie oferty. Zmieni się również próg cenowy opłaty za wystawienie produktu za co najmniej 10 000 zł oraz opłaty za dostawę metodami DPD.

Przypomnienie na 22 sierpnia 2023 – zmienią się warunki Allegro Smart! dla sprzedających na kontach firmowych.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wprowadzanych zmian oraz pełnej treści artykułu, zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony Allegro pod tym adresem. Na tej stronie znajdziesz szczegółowe informacje na temat zmian, które wprowadza Allegro w czerwcu, lipcu i sierpniu 2023 roku. To ważne źródło wiedzy dla każdego, kto prowadzi sprzedaż na tej platformie.

 

 

 

Przeniesienie sprzedaży z Allegro do własnego sklepu internetowego: Dlaczego to dobry krok w kierunku zwiększenia zysków?

Wobec tych zmian w serwisie Allegro, w tym wprowadzenia opłat za zakupy finansowane za pomocą Allegro Pay i ciągłego zwiększania opłat od sprzedaży, być może nadszedł czas na rozważenie alternatyw. Przeniesienie Twojej sprzedaży z Allegro do własnego sklepu internetowego może być nie tylko wygodne, ale także ekonomicznie korzystne.

Wyobraź sobie prowadzenie działalności bez konieczności płacenia dodatkowych opłat, które nakłada Allegro. Sprzedaż przez własną platformę e-commerce umożliwi Ci pełną kontrolę nad zyskami, a także elastyczność w tworzeniu najlepszych ofert dla klientów. Dlaczego przekazywać część ciężko zarobionego dochodu na opłaty, kiedy można te środki zainwestować w marketing i reklamę internetową oraz większy rozwój swojego biznesu?

Założenie własnego sklepu internetowego daje Ci swobodę w prowadzeniu biznesu według własnych reguł. Pozwala zatrzymać wszystkie zyski i dostarczać klientom produkty najwyższej jakości. To idealny moment, aby uwolnić się od ograniczeń związanych z dodatkowymi opłatami i zacząć samodzielne prowadzenie e-biznesu!