Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym, zastanawia się każdy właściciel e-sklepu. 

Podpowiadamy Ci jak można zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym stosując personalizację oferty.

Personalizacja oferty jest pewnym kluczem do sukcesu. Okazuje się, że jeżeli klient otrzyma gotowe propozycje handlowe to prawdopodobnie dokona zakupu w Twoim sklepie. Przeciętny klient nie lubi wyszukiwać produktów lub często ma z tym problem.

.
Klientów można podzielić na kilka grup, kierując się danymi otrzymanymi od nich. Także trzeba nauczyć się zarządzać ofertą swojego sklepu.

Pierwsza grupa to klienci szukający konkretnego produktu, którzy chcą go znaleźć w najniższej cenie i najwygodniejszym sposobie dostawy. Przeszukują oni serwisy aukcyjne, porównywarki cen, szukają w wyszukiwarkach takich jak Google.

Taki klient wybierze ofertę z tego sklepu, który najlepiej spełni jego oczekiwania. Taki klient ma ściśle określony cel zakupów i nie zainteresuje się innym produktem. Jak nie znajdzie tego produktu w Twoim sklepie to przejdzie do innego sklepu!

Takiego klienta ciężko przyciągnąć do sklepu poprzez mailing, ponieważ jak w treści mailingu nie znajdzie interesującego produktu to nie zainteresuje się nim!Przygotowane propozycje produktowe zwiększają sprzedaż

Z przepracowanych badań wynika, że jeśli klient otrzyma gotowe propozycje produktowe to występuje większe prawdopodobieństwo, że szybciej zrobi zakup w sklepie, niż gdyby miał samodzielnie wyszukiwać produktów.

Szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę na fakt, że kupujący nie tylko lubią konkretne oferty produktów, ale są bardziej skłonni wtedy do zakupów w sklepie. Niektórzy klienci robiący zakupy w sklepach internetowych nie chcą lub nie mają czasu na przeszukiwanie całej oferty Twojego sklepu internetowego.

.

Jak przygotować gotową ofertę w swoim sklepie internetowym

Aby zwiększyć sprzedaży trzeba niekiedy zainteresować klientów konkretną ofertą i przedstawić im gotowe produkty, oferty. Często aby osiągnąć zamierzony cel trzeba skorzystać z odpowiednich narzędzi, które pomogą nam przygotować taką gotową ofertę. Możemy w tym celu skorzystać z narzędzi takich jak serwisy społecznościowe, mailingu lub kampanii reklamowych. Ważne jest jednak aby klient otrzymał informację z gotową już ofertą.

Chciałbyś zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie internetowym?
Zamów pozycjonowanie lub kampanię reklamową w Google – reklamę lub linki sponsorowane Google Adwords »
.
.
Zobacz także: