Paczkomaty i Kurier InPost w sklepie internetowym – tanie przesyłki, wygoda dla klienta sklepu!

Prowadząc własny sklep internetowy trzeba przede wszystkim myśleć o kliencie e-sklepu, bo klient jest zawsze najważniejszy. To dla jego wygody trzeba oferować w e-sklepie różnego rodzaju dostawy produktów, tak aby mógł wybrać tą najlepszą dla siebie oraz najtańszą, co także ma bardzo duże znaczenie przy wyborze oferty danego e-sklepu.

 

Paczkomaty, czy warto udostępnić tą opcję wysyłki w sklepie?

Paczkomaty InPost dla sklepów internetowych to innowacyjny system automatycznych skrytek służących do nadawania i odbierania przesyłek. Integracja z Paczkomatami pozwala obniżyć koszt wysyłki w firmie i zautomatyzować cały proces dostaw.

 

Niewątpliwym atutem Paczkomatów jest to, że Paczkomaty działają przez całą dobę i znajdują się w lokalizacjach najbardziej dogodnych dla klientów e-sklepu. Znajdują się przy supermarketach, centrach handlowych, na stacjach benzynowych, w pobliżu biurowców i węzłów komunikacyjnych. Dlatego wielu klientów wybiera Paczkomat, jako dostawę zamówionych produktów, ponieważ może odebrać je w dogodnej dla siebie lokalizacji oraz co najważniejsze, w dowolnym czasie – nie musi czekać na kuriera.

Dzięki zautomatyzowanemu systemowi dostarczania i odbierania przesyłek, dostawa dzięki Paczkomatom jest także przeważnie tańsza od standardowego kuriera. Doręczyciel InPost dostarcza do maszyn nawet 10 razy więcej przesyłek niż tradycyjny kurier, dzięki czemu znacząco spadają koszty doręczenia.

Także ważnym czynnikiem jest tutaj szybkość dostarczania zamówionych produktów, InPost chwali się, że 98% przesyłek do Paczkomatów dociera do odbiorców następnego dnia.

 

Czy wybierając Paczkomaty można płacić za zamówienie przy odbiorze?

Dla klienta sklepu internetowego oprócz szybkiej dostawy, także często ważne jest aby była możliwość zamówienia produktu z zapłatą przy odbiorze. I o tym także firma InPost pomyślała, udostępniając usługę Paczkomaty. W przypadku przesyłki pobraniowej klient e-sklepu płaci za nią bezpośrednio w Paczkomacie za pomocą karty płatniczej (większość maszyn posiada czytnik kart) lub szybkim przelewem PayByLink. Aby zachować bezpieczeństwo, każdy z Paczkomatów jest oczywiście monitorowany.

 

 

 

Szybkie zwroty produktów dzięki Paczkomatom

Prowadząc sklep internetowym wiemy, że klient ma prawo do zwrotu kupionego produktu i tą kwestię także pomaga rozwiązać usługa Paczkomaty. Paczkomaty mają dedykowane rozwiązanie automatyzujące procesy zwrotu lub wymiany towaru. Program Szybkie Zwroty obniża koszty i buduje zaufanie do sklepu internetowego, likwidując jedną z najważniejszych barier w rozwoju e-biznesu!

 

 

 

Zintegruj swój sklep internetowy z Paczkomatami

Dzięki integracji z Paczkomatami można zautomatyzować proces wysyłki do Paczkomatów w swoim sklepie internetowym. Aby sklep miał pełną integrację z usługą Paczkomaty, musi posiadać odpowiedni moduł, który będzie współpracował z API firmy InPost. Integracja sklepu z API InPost daje wiele ułatwień:

  • umożliwia generowanie etykiet, tworzenie wysyłek i zarządzanie rozliczeniami
  • dostarcza informację o usługach w czasie rzeczywistym, np.: wykaz dostępnych Paczkomatów, cenniki, statusy przesyłek, informacje o preferowanym przez Klienta Paczkomacie
  • pozwala na nadawanie indywidualnych numerów paczek i tworzenie własnych etykiet.

 

W skrócie jak to działa?

Przy pomocy API sklep internetowy pobiera komplet danych wspierających dostawę do Paczkomatów lub przez kuriera InPost.

Klienci składają zamówienia z opcją dostawy przez kuriera lub wybierają przesyłkę do Paczkomatów. Maszyny dostępne w okolicy są widoczne na mapie w e-sklepie.

Sklep automatycznie komunikuje się z systemem InPost. InPost rejestruje przesyłki i wysyła do nich etykiety, które naklejasz na paczki. Statusy przesyłek możesz śledzić oczywiście w swoim systemie.

 

 

 

Kurier InPost w sklepie internetowym

Kurier Standard InPost to jedna z najbardziej innowacyjnej usługi kurierskiej na polskim rynku. Kurier Standard to najczęściej wybierana usługa dla przesyłek w serwisie krajowym w szczególności dla odbiorców indywidualnych, akceptujących dostawy również w późnych godzinach wieczornych. Klienci e-sklepu mogą skorzystać z wielu unikalnych opcji dodatkowych. Za przesyłki pobraniowe zapłacą kartą, a gdy w danym momencie nie mogą odebrać paczki pod wskazanym adresem, skorzystają z opcji przekierowania paczki do Paczkomatu, Punktu Odbioru Paczek lub do sąsiada.

 

 

Cennik usług Kurier Standard i Paczkomaty InPost znajduje się na stronie.

Jeżeli masz już sklep internetowy na naszej platformie, załącz w nim Paczkomaty i Kuriera InPost.

 

 

Jeżeli chcesz założyć własny sklep internetowy dla swojej branży, z integracją z Paczkomatami i Kurierem InPost, możesz to zrobić już teraz w 2 minuty, na naszej platformie do prowadzenia własnego sklepu internetowego!

Mamy gotowe rozwiązanie, z szablonami dla każdej branży!

Zainstaluj własny e-sklep i przetestuj bezpłatnie, bez zobowiązań!

 

 

 

 

 

 

Obserwuj nas i bądź na bieżąco z nowościami:

 

Zobacz także:

Zintegruj swój sklep internetowy z Allegro.pl

Jak przełączyć integrację z Allegro na nowe webApi, po 25 września 2017

Wysyłaj przesyłki za pomocą Kuriera InPost

Wysyłaj przesyłki za pomocą Paczkomatów

Załącz logowanie w sklepie za pomocą konta na Facebooku

Sprzedawaj produkty dzięki Google Merchant Center – Google Zakupy

Dodaj swój e-sklep do taniej i skutecznej porównywarki cen e-Ceny.pl – sprzedawaj więcej, zarabiaj więcej!

Szukasz pomysłu na e-biznes? Zmień swój e-sklep w internetowy pasaż handlowy i zarabiaj na polecaniu produktów!

 

Masz pytania, opinie lub sugestie, chcesz udoskonalić oprogramowanie e-sklepu, napisz do nas »