Czym jest skuteczny mailing

Skuteczny mailing to nie tylko wysyłanie oferty do klientów, najważniejsze jest aby osiągnąć konkretny cel, np. sprzedaż produktów. Dlatego bardzo popularną częścią marketingu stał się e-mail marketing, będący formą marketingu bezpośredniego, wykorzystującą w tym celu pocztę elektroniczną.

Nie wszyscy wiedzą jak efektywnym narzędziem marketingowym może być mailowa komunikacja z klientem i jak wiele posiada zalet. Kampanie e-mail marketingowe przynoszą szybki zwrot z poniesionych inwestycji oraz konkretne i wymierne korzyści.

 

Rodzaje skutecznego mailingu

W zależności od tego jakieś treści wysyłamy mailing oraz jak często, można podzielić e-mail marketing na poniższe rodzaje.

 • Mailing
  Do mailingu można zaliczyć wszelkie ulotki, kupony i okresowe okazje. Treść takich maili zawierają pilne informacje, które z reguły nie powinny być dostarczane wraz ze stałą komunikacją do klienta.
 • Newsletter
  Newsletter jest wykorzystywany wtedy, gdy chcesz budować dobre relację ze swoimi klientami. W treściach wysyłanych poprzez newsletter powinny znajdować się np.: nowości produktowe, treści premium, informacje z wydarzeń Twojej firmy.
 • Katalogi sprzedażowe
  Katalogi sprzedażowe powinny mieć za zadanie zwiększenie sprzedaży i prezentować konkretne oferty sprzedażowe, które można w łatwy sposób kupić. Wysyłane maile powinny być swego rodzaju katalogiem podobnym do tych, które dostajesz w sklepach stacjonarnych.
 • E-maile transakcyjne
  E-maile transakcyjne to wiadomości wysyłane przez Twój sklep internetowy. Są to przede wszystkim informację o zakupie danego produktu, statusie płatności, czy realizacji dostawy.
 • Autorespondery
  Autorespondery, czyli e-maile wysyłane automatycznie przez system e-mail marketingowy. Wysyłane są najczęściej pod wpływem określonego zadania, które aktywuje taką wysyłkę. Autorespondery zwane są również automatyczną wiadomością zwrotną, która umożliwia wysyłanie automatycznej odpowiedzi o określonej z góry treści.

 

 

 

 

W jaki sposób wysyłać skuteczny mailing

Serwery, na którym są instalowane sklepy internetowe lub strony WWW mają ograniczenia i limity na wysyłkę e-maili, są to limity dzienne oraz miesięczne. Jest to głównie spowodowane zapobieganiem rozpowszechnianiu spamu i dbaniu o bezpieczeństwo kont pocztowych na serwerach. Dlatego aby wysyłać e-mail marketing warto korzystać z serwisów, które się w tym specjalizują. Tego rodzaju serwisy mają odpowiednio dostosowane serwery do dużej ilości wysyłanych maili oraz dodatkowo oferują wszystko czego potrzebujesz, aby wysyłać efektywny mailing.

Nasza platforma sklepowa ma integrację z serwisem freshmail.pl, a opis integracji znajduje się na stronie.

 

 

Dlaczego warto skorzystać z Freshmail

Bo posiada wiele przydatnych funkcji, które zoptymalizują Twoją komunikację mass mailingową. Dzięki nim zaoszczędzisz sporo czasu i zwiększysz efektywność swoich wysyłek mailowych. Serwis do tworzenia i wysyłania skutecznego mailing marketingu Freshmail, oferuje ciekawe funkcje i możliwości. Poniżej przedstawiamy te najważniejsze.

 

 • Intuicyjny edytor szablonów do tworzenia pięknych i skutecznych newsletterów.

 

 

 

 • Piękne, skuteczne i darmowe szablony newsletterów oraz mailingów, spełniających najwyższe standardy dla każdej branży. Szablony gotowe do edycji, personalizacji, udostępniania i wysyłki.

 

 

 • Sprytne autorespondery, które zautomatyzują Twoją komunikację z odbiorcami.

 

 

 

 • Śledzenie rezultatów działań na żywo.

 

 

 

Wyciśnij więcej z e-mail marketingu, sprawdź możliwości FreshMail i zoptymalizuj swoją komunikację mass mailingową. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu i zwiększysz jej efektywność!

 

Obserwuj nas i bądź na bieżąco z nowościami:

 

 

Zintegruj sklep internetowy z Allegro – zarządzaj sprzedażą internetową w jednym miejscu

Wysyłaj przesyłki za pomocą profesjonalnego operatora logistycznego GlobKurier.pl

Podłącz swój sklep internetowy z hurtownią, sprzedawaj tysiące produktów bez magazynu, sprzedawaj w modelu Dropshipping!

Połączenie z witryną nie jest bezpieczne, Twój sklep internetowy ma szyfrowany protokół HTTPS?

Dodaj e-sklep do porównywarki cen e-Ceny.pl – sprzedawaj więcej, zarabiaj więcej!

Szukasz pomysłu na e-biznes? Zmień swój e-sklep w internetowy pasaż handlowy i zarabiaj na polecaniu produktów!

 

Masz pytania, opinie lub sugestie, chcesz udoskonalić oprogramowanie e-sklepu, napisz do nas »